بهترین دکوراسیون خانه های کوچک

دکوراسیون شیک برای خانه های کوچک


درشهرهای بزرگ از جمله تهران آپارتمان های کوچک ونقلی جای خانه های بزرگ و حیاط دار را گرفته اند .دکوراسیون خانه های کوچک کار دشواری است اما برای داشتن یک خانه دلباز، متراژ خانه مهم نیست انتخاب دقیق وسایل و چیدمان مناسبشان مهمترین نکته برای داشتن دکوراسیون ایده آل است . وقتی نمی توان فضای بزرگتری در اختیار داشت اولین نکته این است از ایده هایی استفاده کنیم که علاوه بر کاربردی بودنشان فضای کمتری را اشغال کنند و با اجرای درست طرح مان خانه ای دلباز بچینیم. 

دکوراسیون شیک

نورپردازی خانه های کوچک

از آنجایی که فضاهای تاریک و کم نور کوچک تر به نظر میرسند ، نورپردازی یکی از ارکان اصلی برای بزرگتر نشان دادن خانه های کوچک است اگرامکان استفاده از نور طبیعی را دارید سعی کنید جلوی آن را با پرده های ضخیم نگیرید و بیشترین استفاده را از آن داشته باشید ، ولی اگر دسترسی به نور طبیعی ندارید حتما از تجهیزات نورپردازی بیشترین استفاده را برای فضای داخلی تان ببرید . انتخاب تجهیزات نورپردازی مناسب مهمترین اصل نورپردازی فضاهای کوچک است .
حتی خانه های کوچک هم به لوستر احتیاج دارند ، یک لوستر شیک می تواند عنصر جذابی برای خانه نقلی وکوچک تان باشد که نور یکدستی را همه تمام فضای شما میدهد .
به شما پیشنهاد می کنیم "مقاله نورپردازی داخلی چیست ؟" شرکت فده را مطالعه کنید.

دکوراسیون لوکس خانه های با متراژ کم

هالوژن ها بدلیل تولید نور لطیف و ملایم ،برای به بزرگتر نشان دادن فضای خانه کمک کند.از قاب های هالوژن استفاده کنید که نورهای هالوژن را بیشتر منعکس کند،قاب هالوژن کریستالی انتخاب مناسبی به نظر میاید.

ازنورپردازی با عناصری که جنبه دکوراتیو هم دارند مانند دیوارکوب ها و آباژو های لوکس غافل نشوید . برای داشتن یک خانه کوچک شیک از نکات ریز چشم پوشی نکنید ، کلید و پریزلوکس از جمله این نکات ریز و مهمی هستندکه میتوانید در فضای کوچکی که دارید بهترین استفاده را کنید و توجه همه را به آن جلب کنید .
برای دیدن انواع مدل های کلید و پریز لوکس و شیک به سایت شرکت فده سری بزنید .

چیدمان خانه های کوچک

چیدمان خانه های کوچک

برای طراحی دکوراسیون خانه کوچک تان سعی کنید از تنوع زیاد رنگ ، طرح های شلوغ پارچه مبل و پرده ها اجتناب کنید. بهترین گزینه برای هرچه زیباتر شدن چیدمان دکوراسیون داخلی یک آپارتمان کوچک بازی با رنگهای روشن دیوارها و همچنین استفاد از پارچه های ساده است. مثلا ابتدا رنگ های دلخواه تان را در مورد مبلمان راحتی انتخاب کنید و سپس باقی لوازم در دو رنگ شبیه به هم و بدون هیچگونه نقش و طرح بچینید.
وقتی آپارتمان کوچک دارید باید از تمام بخش های موجود در فضا نهایت استفاده را داشته باشید. برای این منظور می توانید از شلف ها و طبقات عمودی روی دیوار کمک بگیرید و به لوازم و وسایل خود نظم ببخشید.

دکوراسیون شیک منزل

نکاتی که دردکوراسیون خانه های کوچک باید رعایت شود

بهترین مبلمان برای چیدمان خانه های کوچک، مبلمان راحتی، نیم ست، تاشو و ال شکل است که علاوه بر کارایی مطلوب فضای شما محدود نمی کند.خیلی از ما فکر می کنیم باید مبل ها را به صورت یک دست و کامل تهیه کنیم غافل از اینکه هر مبلی برای نمای بهتر نیاز به فضا و مکان مناسبی دارد. پس باید قید مبلمان استیل و کلاسیک را بزنید، چرا که نه تنها برای شما کارایی نخواهد داشت بلکه فقط فضای شما را کوچک تر جلوه می دهد.
برای فضاهای کوچک انتخاب فرش های بزرگ اصلا توصیه نمی شود با توجه به اینکه امروزه اکثر آپارتمان ها دارای کفپوش های مدرن است پس به راحتی می توانید از فرش های کوچک تر برای فضای داخلی تان استفاده کنید که تمام سطح کف را نپوشاند کنید.

از پرده های بلند با رنگ های خنثی و یکدست استفاده کنید به نحوی که تا روی زمین قرار بگیرد که سقف شما را بلندتر نشان دهد در نتیجه فضای شما بزرگ تر دیده می شود.