بهترین ایده برای نورپردازی سقف پذیرایی

اتاق نشیمن جایی است که بیشتر فعالیت های خانه در آن صورت می گیرد، و محلی برای جمع شدن اعضای خانواده در کنار یکدیگر، کمی مطالعه کردن، استراحت و تماشای تلویزیون است!

این اتاق برای کارهای زیادی در منزل مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین باید نورپردازی مناسب، کاربردی و زیبا داشته باشد. نورپردازی جذاب و چشم نواز در اتاق نشیمن که مخصوص مجالس و مهمانی هم است بسیار اهمیت دارد و می تواند یک اتاق را زیبا و بزرگ و حتی بالعکس زشت کوچک جلوه دهد. در این مقاله شما را با ایده هایی برای نورپردازی سقف پذیرایی آشنا خواهیم کرد.

نکاتی که برای نورپردازی اتاق پذیرایی باید بدانید

هر اتاقی در خانه باید متناسب با کاربردی که دارد نورپردازی شود، خیلی ها ممکن است فکر کنند که نورپردازی اتاق نشیمن باید تابشی بسیار قوی داشته باشد، اما اینطور نیست نورپردازی زیاد نیز می تواند باعث خیرگی چشم و آسیب رساندن به آن شود.

نورپردازی اتاق پذیرایی

در انتخاب رنگ نور نیز دقت کنید، نورپردازی با رنگ زرد تابش کمتری دارد، اما می تواند دیوارها را تنگ و کدر و خانه را کوچک نشان دهد! نورپردازی با رنگ سفید نیز باعث خیرگی چشم می گردد اما فضا را بزرگتر نشان خواهد داد. استفاده از هر رنگی برای نورپردازی کاملا بسته به سلیقه ی شما در نورپردازی دارد.

نورپردازی سقف پذیرایی

روشنایی اتاق پذیرایی باید به آسانی قابل کنترل باشد تا در هرساعت از شبانه روز به آسانی بتوانید نور مورد نیاز خود را با کم و زیاد کردن به دست اورید!

نورپردازی سقف پذیرایی

لوستر سقف اتاق پذیرایی!

در یک سالن پذیرایی مهم ترین منبع نورپردازی لوستر و چراغ آویز است. لوسترها باید بالای میز پذیرایی نصب شوند تا به منبع نور اصلی در اتاق تبدیل شوند و توجهات را به مرکز اتاق پذیرایی جلب کنند، داشتن یک لوسترشیک و خاص با روشنایی کافی ،مهم ترین نکته در نورپردازی اتاق است. حتی در خانه های کوچکی که سالن پذیرایی جدا ندارند باز هم لوستر اولین و مهمترین انتخاب برای نورپردازی سقف پذیرایی خواهد بود. لوستر ها و چراغ آویزها می توانند علاوه بر نورپردازی سقف بر کلیت طراحی دکوراسیون داخلی خانه نیز اثر گذار باشند.

نورپردازی پذیرایی

لوسترها را باید متناسب با اندازه سقف پذیرایی اتنتخاب کنید، اگر سقف کوتاه است از لوستر های خلوت و ساده و اگر سقف بلند است از لوستر های بزرگ و چندشاخه استفاده کنید.

نورپردازی مدرن اتاق پذیرایی

نور مخفی، کاربردی و زیبا

امروزه سقف های کاذب در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار کاربرد دارند، چراغ های هالوژن که در این سقف ها به کار می روند یک نورپردازی ایده ال و جذاب را در محیط ایجاد می کنند، می توانید از لامپ های ال ای دی نیز استفاده کنید! این لامپ ها دوام بالایی دارند، انرژی کمتری مصرف می کنند و نور زیبایی به محیط عرضه می کنند، برای همین نمی توان این لامپ ها نادیده گرفت، به دلیل عمر طولانی این لامپها، آن ها یک سرمایه بلندمدت در نورپردازی و دکوراسیون خانه ی شما به حساب می آیند. از لامپ های ال ای دی برای نورپردازی سقف و قفسه های به کار رفته در اتاق پذیرایی استفاده کنید.

نورپردازی کلاسیک اتاق پذیرایی

می توانید برای زیباترنشان دادن دکوراسیون و نورپردازی منزل از قاب های هالوژن که امروزه در طرح ها و رنگ های مختلف در بازار تولید می شوند و در سبک های کلاسیک و مدرن یافت می شوند نیز استفاده کنید تا هم نورپردازی زیبا داشته باشید و هم دکوراسیونی شیک برای خانه ی خود بسازید!

نورپردازی کلاسیک اتاق پذیرایی

لایه های مختلف نورپردازی اتاق پذیرایی با ترکیب منبع های نور

در مقاله های قبلی به لایه های مختلف نورپردازی اشاره کرده ایم، برای رسیدن به یک نورپردازی مناسب باید ترکیبی از منبع های نور مختلف را در دکوراسیون به کار برد.لوسترها و نورهای مخفی در سقف و دیوارها نقش مهمی درنورپردازی اتاق پذیرایی ایفا می کنند.برای رسیدن به لایه های مختلف نورپردازی منبع های اصلی و کانونی نور مانند لوسترهارا با منبع های نقطه ای نور یعنی چراغ های هالوژن و لامپ های ال ای دی ترکیب کرد و به یک نورپردازی جامع و کاربردی رسید.

نورپردازی کلاسیک اتاق پذیرایی
نورپردازی کلاسیک
نورپردازی کلاسیک اتاق پذیرایی
نورپردازی سقف پذیرایی
نورپردازی کلاسیک اتاق پذیرایی