نورپردازی مغازه

ایده هایی برای نورپردازی فروشگاه و مغازه


دکوراسیون خاص و چیدمان اصولی مغازه به خریداران و مراجعه کنندگان کمک می کند تا محصولات را به راحتی مشاهده کنند. همچنین به صاحب کسب و کار کمک می کند تا محصولات خود را به درستی عرضه و اجناس آسیب پذیر را در محل مناسب خود نگهداری کند.
دکوراسیون خاص و یک ویترین لوکس باعث جذب مشتریانی می شود که برای بار اول وارد مغازه می شوند .

نورپردازی ویترین

مهمترین نکته در طراحی دکوراسیون مغازه

بطور کلی نورباعث بهتر دیده شدن و جذابیت کالا می شود .بنابراین ،بهترین راه برای دیده شدن و دادن جلوه منحصر به فرد به محصولات نورپردازی مغازه به ویژه نورپردازی ویترین است. استفاده از نور کافی در فضای ویترین و نور های تاکیدی در داخل مغازه به جلوه ی هر چه بیشترآن کمک می کند.
مهمترین فاکتور برای انتخاب سبک نورپردازی مغازه ،نوع محصولات و کالایی است که عرضه می شود . بنابراین باید بطور زیرکانه ای انتخاب شود تا جذابیت محصولات دوچندان شود و مشتریانی که حتی قصد خرید ندارند هم به سمت مغازه کشیده شوند و در نهایت احساس سرزندگی و نشاط را در فضای مغازه ایجاد کند و سبب ترغیب مشتری به خرید بیشتر شود.

نورپردازی ویترین لوکس

نورپردازی ویترین مغازه

ویترین اولین نقطه مواجه مشتری با کسب و کار و مغازه شماست و نورپردازی آن از اهمیت ویژه ایی برخوردار است از این رو انتخاب، چینش و ترتیب نورها، مقدار نورها، زاویه تابش نور به کالا و فاصله منابع نوری و کلا کنترل کامل درخشش، تاثیر زیادی در میزان جذب مشتریان دارد.

نورپردازی ویترین مدرن

چه نورپردازی مناسب مغازه است؟ 

نورپردزای کلی مغازه یعنی استفاده از یک منبع نوری که نور را کاملا به همه طرف پخش می کند. در واقع نورکلی و روشنایی در حد معمول به مغازه میدهد. در نورپردازی کلی مغازه هایی مثل سوپرماکت ها و فروشگاههای بزرگ از لامپ های فلورسنتی که از سقف آویزان می شود استفاده می کنند.ولی مغازه های لوکس تر احتیاج به نورپردازی خاص تری دارند . از نورهای نقطه ای خاص از جمله انواع چراغ دیواری دکوراتیو ، انواع چراغ دیوارکوب ، انواع مدل های هالوژن با مدل های قاب هالوژن لوکس می توان استفاده کرد. برای زیبایی بیشتر و طراحی خاص تر فضا ، انواع کلید و پریز لوکس بصورت همزمان با تجهیزات روشنایی تان در مغازه بکار ببرید .همچنین می توانید کلید و پریز های برق را با چراغ های دیواری و قاب های هالوژن و لوستر آویز ست کنید.

نورپردازی مدرن

بهترین روشنایی برای مغازه

هدف اصلی از نورپردازی، روشن کردن و برجسته سازی جاهایی از مغازه است که جزو نقاط تزیینی و دکوری است که به اندازه کافی دیده نمی شوند . با نورپردازی خاص و تاکیدی می توان این نقاط را به صورت زیباتری نمایش دهید،بنابراین در فرآیند نورپردازی ابتدا باید این نقاط را شناسایی ومتناسب با آن سپس تجهیزات روشنایی را انتخاب کنیم.برای این منظور می توانید از انواع چراغ سقفی کلاسیک و مدرن استفاده کنید.این نوع از چراغ ها یک عنصر دکوراتیو لوکس برای تولید نورهای نقطه ای هستند می تواند به فضای شما نقاط نورانی کانونی بدهندو نقطه توجه ایجادکنند.
 چراغ دیواری مدل ویِنا تولید شده توسط شرکت فده مورد استفاده قرار می گیرد. چراغ دیواری وینا از آلیاژ برنج و در 4 رنگ طلایی، سفید و طلایی، برنز و نقره ای طراحی شده است که می تواند متناسب با رنگ آمیزی فضای داخلی مورد استفاده قرار گیرد. شما می توانید چراغ دیواری فده را با مدل های کلید و پریز ،قاب هالوژن سقفی هماهنگ با مدل مورد نظرتان، به صورت همزمان استفاده کنید و جلوه ی زیبا و یکدستی را به دکوراسیون داخلی خود ببخشید. 

برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله دکوراسیون لوکس را در سایت مطالعه کنید. 

نورپردازی مغازه و ویترین

نورپردازی خاص در مغازه

نورپردازی خاص یا تزئینی به منظور افزایش زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد و در همه جا استفاده نمی شود و فقط برای تاکید و برجسته کردن برند فروشگاه است در واقع نور پردازی تزئینی می تواند شامل استفاده از لوسترشیک یا دکور های سفارشی و خاص باشد. مثلا اغلب جواهر فروشی های ها از لوسترهای کریستالی یا لوسترهای دکوراتیو خاص در فروشگاه می کنند تا مشتری به محض ورود فضای مدرن و لوکس بودن را در آنجا احساس کند، برای هماهنگی هرچه بیشتر توصیه می شود حتما از کلید و پریز لوکس که هماهنگی بیشتری با عناصر و تجهیزات روشنایی لوکس تان دارد استفاده کنید . 
برای دیدن انواع لوستر های لوکس و مدرن و انواع کلید و پریز لوکس به سایت شرکت فده مراجعه کنید .

نورپردازی مدرن مغازه و ویترین

دوست دارم مقاله رو از طریق تلگرام برای دوستم بفرستم.